RSRA Zdrowe Życie

Wolontariat

Historia multimedialna

Z życia klubu

Galeria w linkach

Telewizja reportaże o nas

Nasze filmiki

Konkursy plastyczne

Turnieje piłkarskie

Kącik poezji

NGO

Dzień Trzeźwości

Dni bez alkoholu

Statystyki

Program

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Slajdzik

Ranking

KSIĘGA GOŚCI

Ruda Śląska

Linki Ruda Śląska

Alkoholizm

Test

Ważne adresy

Abstynencja

Warto posłuchać

Grupa Al-Anon

Narkomania

Przemoc

Bezdomni

Ważne telefony

Informator RZSA

Pomożemy CiKampania PARPA

IPZ

Rekomendacje

Ustawy

Wymiana linków

Przydatne linki

UM Ruda Śląska

Pogoda

Partnerzy medialni

Kalendarz

ROPS

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/09/2013 19:09
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany na portalu społecznościowym: FACEBOOK możesz oglądać nasze fotki w dziale / Facebook profil/ Galeria w linkach oraz Facebook strona

Teledyski

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Tu jesteśmy

Powitanie

RUDA ŚLĄSKA / WITAMY NA STRONIE RUDZKIEGO STOWARZYSZENIA RODZIN ABSTYNENCKICH "ZDROWE ŻYCIE" / 41-700 Ruda Śląska / ul. Ballestremów 16 / Tu znajdziesz aktualne informacje i adresy placówek, instytucji, stowarzyszeń i grup samopomocowych zajmujących się problemem alkoholizmu, narkomani i innych uzależnień !!! / "Zdrowe życie to trzeźwe życie", "Abstynencja jest darem miłości"

Media o ustawie

MEDIA PISZĄ O NOWEJ USTAWIE


  Koniec bezkarności domowych oprawców
Sprawca przemocy domowej może być nawet wyrzucony z własnego mieszkania, by skutecznie ochronić krzywdzone przez niego dzieci lub żonę – taki przepis został przyjęty przez posłów na posiedzeniu Sejmu. To rewolucja w walce o prawa ofiar, o którą od lat apelowały organizacje pozarządowe.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/110028,koniec-bezkarnosci-domowych-oprawcow.html

…………………………………………………………………………………

Koniec tolerowania sprawców przemocy w domu
Stanowisko organizacji społecznych
Organizacje społeczne zwalczające przemoc w rodzinie już od dawna naciskały na ustawodawcę o większą restrykcyjność przepisów w tej kwestii. Sejmowa podkomisja, która pracowała nad nowelizacją ustawy przyjęła argumentację organizacji społecznych.
Nowa procedura
Wezwani na domową interwencję funkcjonariusze policji mogą zatrzymać sprawcę przestępstwa. Następnie w przeciągu 24 godzin muszą powiadomić prokuratora o zaistniałej sytuacji. Ten zdecyduje o losie oskarżonego. Według nowych przepisów będzie ten mógł wydać postanowienie o nakazie opuszczenia przez sprawcę wspólnego mieszkania na okres do trzech miesięcy. W związku z tym postanowieniem prokuratury usunięcie uciążliwego lokatora nastąpiłoby jeszcze w postępowaniu przygotowawczym. O ostatecznym losie oskarżonego zdecyduje sąd, który będzie podtrzymać decyzję prokuratora w mocy i pozbawić sprawcę przemocy domowej prawa do mieszkania na okres nawet dziesięciu lat. Ponadto o usunięcie sprawcy przemocy z wspólnego mieszkania ofiara będzie mogła starać się przed sądem cywilnym i karnym.
Pozbawianie prawa do zamieszkania a prawo do własności
Nowe przepisy spowodują, że właściciel mieszkania będzie pozbawiony korzystania z swojej własności. Ustawodawca uznał, że bezpieczeństwo rodziny stoi ponad prawem do własności. Rodzą się poważne obawy o zgodność z konstytucją nowego prawa. Zastanawiające jest czy obwiniony będzie miał prawo zbyć swoje prawo do lokalu, pomimo iż nie wolno mu w nim mieszkać. Z pewnością tą kwestią zajmie się Trybunał Konstytucyjny rozpatrując nieuchronną skargę konstytucyjną.
Od tej pory poprawi się sytuacja ofiar przemocy, które nie będą musiały mieszkać razem ze swoim oprawcą pod jednym dachem. Wpłynie to pozytywnie na losy rozprawy przed sądem, gdyż do tej pory bardzo wiele kobiet ulegało presji i wycofywały oskarżenia, czy zeznania.

Autor: Adam Janusz
http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/sprawy-administracyjne/215532,Koniec-tolerowania-sprawcow-przemocy-w-domu.html


………………………………………………………………………

Decyzja prokuratora
Prokurator po udzieleniu mu informacji o przypadku stosowania przemocy w rodzinie zdecyduje o losie oskarżonego. Według nowych przepisów będzie mógł wydać postanowienie o nakazie opuszczenia przez sprawcę wspólnego mieszkania na okres do trzech miesięcy. W związku z tym usunięcie uciążliwego lokatora nastąpiłoby jeszcze w postępowaniu przygotowawczym.
Postępowanie przed sądem
O ostatecznym losie oskarżonego zdecyduje sąd, który będzie mógł podtrzymać decyzję prokuratora w mocy i pozbawić sprawcę przemocy domowej prawa do mieszkania na okres nawet dziesięciu lat. Ponadto o usunięcie sprawcy przemocy z wspólnego mieszkania ofiara będzie mogła starać się przed sądem cywilnym i karnym.
Bezpieczeństwo rodziny a prawo własności
Nowe przepisy spowodują, że właściciel mieszkania będzie pozbawiony korzystania ze swojej własności.

http://porada-prawna.prawnik.pl/sprawy-rodzinne/215922,Nowe-postepowanie-dotyczace-sprawcow-przemocy-w-rodzinie.html

…………………………………………………………………………………

Nowe Prawo: sprawca przemocy domowej musi opuścić dom
Nie ofiara, ale kat ma obowiązek opuścić mieszkanie. Od niedawna obowiązuje nowy przepis Kodeksu Postępowania Karnego. Mąż, który gnębi swoją żonę, może dostać od prokuratora swoiste ultimatum: albo wynosi się z mieszkania albo idzie do aresztu.

Gazeta.pl.Wiadomości

………………………………………………………………………………….Ustawa z dnia 10 czerwca 2010 roku o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw
Dz.U. z 2010r., nr 125; poz. 842
Przetłumacz stronę


Wygenerowano w sekund: 0.04
19,736,084 Unikalnych wizyt