RSRA Zdrowe Życie

Wolontariat

Historia multimedialna

Z życia klubu

Galeria w linkach

Telewizja reportaże o nas

Nasze filmiki

Konkursy plastyczne

Turnieje piłkarskie

Kącik poezji

NGO

Dzień Trzeźwości

Dni bez alkoholu

Statystyki

Program

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Slajdzik

Ranking

KSIĘGA GOŚCI

Ruda Śląska

Linki Ruda Śląska

Alkoholizm

Test

Ważne adresy

Abstynencja

Warto posłuchać

Grupa Al-Anon

Narkomania

Przemoc

Bezdomni

Ważne telefony

Informator RZSA

Pomożemy CiKampania PARPA

IPZ

Rekomendacje

Ustawy

Wymiana linków

Przydatne linki

UM Ruda Śląska

Pogoda

Partnerzy medialni

Kalendarz

ROPS

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/09/2013 19:09
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany na portalu społecznościowym: FACEBOOK możesz oglądać nasze fotki w dziale / Facebook profil/ Galeria w linkach oraz Facebook strona

Teledyski

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Tu jesteśmy

Powitanie

RUDA ŚLĄSKA / WITAMY NA STRONIE RUDZKIEGO STOWARZYSZENIA RODZIN ABSTYNENCKICH "ZDROWE ŻYCIE" / 41-700 Ruda Śląska / ul. Ballestremów 16 / Tu znajdziesz aktualne informacje i adresy placówek, instytucji, stowarzyszeń i grup samopomocowych zajmujących się problemem alkoholizmu, narkomani i innych uzależnień !!! / "Zdrowe życie to trzeźwe życie", "Abstynencja jest darem miłości"

Nasz Wolontariat


Nasz Wolontariat


Wolontariat to bezpłatne, świadome, dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczając poza więzy rodzinno - koleżeńsko-przyjacielskie. Idea ta narodziła się z potrzeby serca i poczucia obowiązku.

Od lat bezinteresownie pomagamy ludziom na rzecz drugiego człowieka, jest to służba wolontariacka.

Głównym celem naszego działania jest propagowanie idei trzeźwego życia. W pracy klubowej bazujemy na predyspozycjach członków stowarzyszenia, ich doświadczeniu życiowym oraz umiejętności dzielenia się tym doświadczeniem. Ta praca wykonywana jest w ramach wolontariatu.

Jako Stowarzyszenie dbamy o rozwój umiejętności życiowych naszych członków, potrzebny do zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie. Poprzez prowadzenie kółek zainteresowań w naszej siedzibie staramy się, aby nasi wolontariusze rozwijali swoje talenty i wyobraźnię. Dajemy im szansę skorzystania z wielu szkoleń i warsztatów. Nabywają oni w ten sposób umiejętności potrzebne do współtworzenia i kreowania różnych spotkań, imprez sportowych i kulturalno-rozrywkowych.
Swoje nabyte umiejętności mieli już okazję zaprezentować w prowadzeniu biesiady w DPS „Senior”, festynach rodzinnych w szkole podstawowej nr 36 oraz w świetlicy socjoterapeutycznej w Rudzie Śl. - 1. Co roku organizujemy również halowy turniej piłkarski o puchar prezydenta miasta dla szkół gimnazjalnych, a dla szkół podstawowych konkurs plastyczny o różnej tematyce.
W ramach wolontariatu organizujemy całoroczne zbiórki charytatywne odzieży używanej i zabawek dla dzieci. Odzież i zabawki dostarczamy do Domu PCK Dom Samotnej Matki Centrum Interwencji Kryzysowej, ul. Przy Kolei, Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Matejki 2 w Rudzie oraz Ochronki przy Kościele św. Michała w Orzegowie. Staramy się pozyskiwać darczyńców i sponsorów na organizację Dnia Dziecka i Mikołaja dla dzieci z najuboższych i wielodzietnych rodzin. Od dziesięciu lat, co roku dla dzieci z ochronki św. Michała w Orzegowie przygotowujemy paczki na te szczególne dla nich dni.

Członek naszego stowarzyszenia został nagrodzony „Aniołem Wolontariatu 2010” podczas konferencji zorganizowanej w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Ruda Śląska. Już po raz drugi Stowarzyszenie Pro Ethica nagrodziło najbardziej aktywnych i zasłużonych wolontariuszy oraz organizacje pozarządowe, angażujących wolontariuszy w swoje działania. Laureaci „Aniołów Wolontariatu” - to często bardzo skromne osoby, angażujące się regularnie w pracę na rzecz innych. Traktują swoje działania tak naturalnie, że nie chcą być za to w żaden sposób wynagradzane. Organizatorom konkursu zależy jednak na promocji dobra. W mediach wiele mówi się o szerzącym się złu, a nikt nie zauważa codziennego dobra.

Osobę, którą wytypowaliśmy do nagrody to osoba bardzo kreatywna i ciepła. Jest otwarta na potrzeby innych. Zawsze znajduje dla nich czas. W naszym Stowarzyszeniu prowadzi Grupy Wsparcia.
Chętnie uczestniczy w spotkaniach z podopiecznymi ośrodków: „Środowiskowy Dom Samopomocy” przy Ośrodku dla Niepełnosprawnych „Najświętsze Serce Jezusa” w Halembie, Świetlice Socjoterapeutyczne Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza Rudzie Śląskiej – 1 oraz Nowym Bytomiu.
Bierze aktywny udział w kółkach zainteresowań, przez co przyciąga nowych członków. Zawsze dba o wystrój estetyczny na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych naszego stowarzyszenia.
Na wycieczkach integracyjnych przygotowuje program każdego dnia, tak żeby wszyscy dobrze się czuli.
Została wyróżniona przez władze samorządowe Rudy Śląskiej za dokonania w roku 2008 – wyróżnienie w kategorii: „Zawisza”. Osoba ta jest członkiem Stowarzyszenia „Zdrowe Życie”. Pracę swoją wykonuje na zasadzie wolontariatu i zakres świadczeń członka stowarzyszenia wykracza poza obowiązki członkowskie wynikające ze statutu. Swoją pracę wykonuje bezinteresownie jako wolontariusz w stowarzyszeniu od 2004 roku.


2010 rok

Konferencja "Anioły Wolontariatu" - artykuł na WIADOMOŚCI24

*************** Anioł Wolontariatu 2010 ***************


2011 rok


2012 rok

NAPISALI

W roku 2012 Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie” zostało docenione jako organizacja pozarządowa promująca wolontariat i angażująca wolontariuszy dla realizacji własnych misji otrzymując wyróżnienie „Anioł Wolontariatu 2012” za umiejętność oddawania swego serca innym, miłość, która jest pragnieniem by komuś dawać – a nie otrzymywać. Podczas gali najbardziej wyróżniający się wolontariusz stowarzyszenia również został nagrodzony tytułem Anioła Wolontariatu 2012.
DZIENNIK ZACHODNI: NAPISALI

2013 rok

Wyróżnienie dla Rudzkiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich w dowód uznania za postawę godną pochwały i niezwykłe zaangażowanie w pracę wolontarystyczną na terenie Miasta Ruda Śląska oraz "Anioł Wolontariatu 2013" dla koleżanki Danki (12.12.2013r.)

Anioł Wolontariatu 2014 rokAnioł Wolontariatu 2015 rokAnioł Wolontariatu 2016 rokPrzetłumacz stronę


Wygenerowano w sekund: 0.04
19,736,048 Unikalnych wizyt